Lubuskie - Warte Zachodu

ARCHIWUM WIADOMOŚCI

konferencja naukowo- techniczna pn. obiekty budowlane na terenach górniczych

Szanwni Państwo

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Katowicach przy współpracy merytorycznej z Instytutem Techniki Budowlanej w Warszawie mając na celu poprawę sytuacji w tym zakresie organizuje w dniach: 26 - 27 października 2023 roku w Siemianowicach Śląskich – Michałkowicach V Konferencję Naukowo - Techniczną „OBIEKTY BUDOWLANE NA TERENACH GÓRNICZYCH”, która będzie poświęcona problemom obejmującym: PRAKTYCZNE PODEJŚCIE DO ZAGADNIEŃ ZWIĄZANYCH Z ISTNIEJĄCYMI I PROJEKTOWANYMI OBIEKTAMI NA TERENACH GÓRNICZYCH I POGÓRNICZYCH

12.08.2023 WIĘCEJ...
kongres pożarnictwa fire security expo 2023 na stadionie narodowym

Szanowni Państwo

Już od 17 edycji projektanci, architekci, specjaliści i rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, kierownicy projektów, budów i robót, generalni wykonawcy i ekipy serwisowe, zarządcy obiektów i inwestorzy z całej Polski spotykają się na PGE NARODOWY w Warszawie z producentami i dystrybutorami, aby współtworzyć wartościowe merytorycznie wydarzenie DZIEŃ Z BEZPIECZEŃSTWEM POŻAROWYM NA PGE NARODOWY znane z areny nowości, innowacyjnych technologii, ciekawych testów, indywidualnych konsultacji i szeregu bezpłatnych porad specjalistów z branży.

Jesteś projektantem, planujesz inwestycję, a może zarządzasz obiektem lub masz aktualnie problem techniczny na budowie? To nie mogłeś trafić lepiej! Przyjdź na kongres i skonsultuj go BEZPŁATNIE z prawnikiem, rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, doradcą technicznym!

17.07.2023 WIĘCEJ...
wybór ofert dotyczących kart sportowych

Szanowni Państwo,

ostatnio przedstawiliśmy ofertę Medicover sport dotyczącą pakietów sportowych dla członków Izb Inżynierów Budownictwa i ich rodzin. Wcześniej na naszej stronie i na facebooku LOIIB pojawiła się oferta Multisport firmy Benefit. Dzisiaj przedstawiamy Wam zaktualizowaną konkurencyjną ofertę firmy Benefit wraz z ponowną ankietą, dotyczącą badania zainteresowania ofertą. Podpisanie umowy z firmą Benefit jest uzależnione od ilości zainteresowanych osób.

Prosimy o zapoznanie się z obiema ofertami i zdecydowanie się, która z ofert jest dla Państwa korzystniejsza. Wybór oferty należy do Państwa. W załączniku nowa oferta Multisport.

link do ankiety:

https://loiib.webankieta.pl/

05.07.2023 WIĘCEJ...
uroczystość wręczenia decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych

 

 

zapraszamy

 

do galerii zdjęć

29.06.2023 WIĘCEJ...
pakiety sportowe medicover sport dla członków piib

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do ogłoszenia widniejącego na portalu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, serdecznie zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty Medivover Sport wypracowanej na preferencyjnych warunkach przez PIIB. Jednocześnie informujemy, że proponowana wcześniej oferta Multisport i Multilive jest nadal aktualna. Do Państwa należeć będzie wybór korzystniejszej oferty. W najbliższych dniach ponownie przedstawimy Państwu wypracowane warunki.

Informacje na temat karty Medicover znajdą Państwo na stronie:

https://www.piib.org.pl/aktualnosci/informacje-biezace/5197-karta-sportowa-medicover

29.06.2023 WIĘCEJ...
karta medyczna luxmed

Z przyjemnością informujemy, że Polska Izba Inżynierów Budownictwa podjęła współpracę z liderem rynku prywatnych usług medycznych LUXMED i od 1 lipca 2023 roku będziecie Państwo mogli skorzystać z opieki medycznej w Grupie LUX MED.  Oferta została wypracowana przez PIIB dla członków Izb i ich najbliższych na preferencyjnych warunkach.

Oferta cenowa w dalszej części artykułu.

 

29.06.2023 WIĘCEJ...
statystyka dotycząca egzaminów na uprawnienia budowlane

Szanowne koleżanki i koledzy

Zakończyły sie egzaminy na uprawnienia budowlane. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią na Facebooku przedstawiamy statystykę dotyczącą zdawalności z podziałem na specjalności.

Cieszymy sie, że powiększa się grono osób mogących pełnić samodzielne funkcje w budownictwie.

Wszystkim, którzy zdali egzamin na uprawnienia budowlane serdecznie gratulujemy.

07.06.2023 WIĘCEJ...
problemy w usługach transgranicznych

W związku z pracami Komisji Europejskiej zmierzającymi do identyfikacji barier, na jakie napotykają inżynierowie i przedsiębiorcy świadczący usługi transgranicznie i czasowo usługi budowlane w innych państwach członkowskich, przedstawiamy Państwu pismo Prezesa Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Mariusza Dobrzenieckiego z prośbą o wskazanie przypadków problemów, z którymi spotkali się Państwo, a które dotknęły polskich inżynierów zamierzających świadczyć usługi budowlane w innych państwach UE.

07.06.2023 WIĘCEJ...
sukcesy naszych członków na turnieju badmintona w zachodniopomorskiej oiib

Zachodniopomorska Izba Inżynierów Budownictwa w dniach 11-14 maja br. zorganizowała V Ogólnopolski Turniej Badmintona inżynierów budownictwa. 
W turnieju, w którym uczestniczyły reprezentacje z bardzo wielu Izb Inżynierów z całego kraju, członkinie naszej Izby Iwona Dawid  z koleżanką Anią Dunajską zdobyły srebrny medal w deblu kobiet. Panowie ze względu na bardzo wysoki poziom wytrenowania innych grup, uplasowali się niestety poza podium.
Impreza sportowa zorganizowana została przez ZPIIB bardzo ciekawie i stanowiła jednocześnie połączenie turnieju z wycieczką techniczną, dotyczącą tak wyjątkowej inwestycji jaką jest budowa tunelu pod rzeką Świną w Świnoujściu.

Serdecznie gratulujemy

24.05.2023 WIĘCEJ...
II edycja konferencji zielona retencja

Informujemy, że w dniach 15 i 16 czerwca br. w Gdańsku na malowniczej i zielonej wyspie Sobieszewskiej  odbędzie się II edycja konferencji pn Zielona Retencja.

 

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń przez praktyków- samorządowców, pracowników przedsiębiorstw komunalnych i projektantów. To miejsce, gdzie przedstawiciele miast chcących wdrażać u siebie ogrody deszczowe i inne rozwiązania retencji naturalnej mogą się dowiedzieć od czego zacząć. To czas, w którym można wymienić swoje spostrzeżenia dotyczące problemów związanych z realizacją rozwiązań opartych na naturze.

 

Przewiduje się program składający się z warsztatów praktycznych, paneli dyskusyjnych, prezentacji i wizyt terenowych. Poruszone będą tematy związane z odciążeniem kanalizacji deszczowej i ogólospławnej, projektowaniem obiektów zielonej retencji, poprawą jakości wód opadowych, renaturyzacją i ochroną obszarów podmokłych.

Szczegóły i start do zapisów wkrótce http://zielonaretencja.pl/

21.02.2023 WIĘCEJ...
aplikacja edb elektroniczny dziennik budowy

27 stycznia br. uruchomiona zostanie aplikacja EDB. Umożliwia ona realizację wszystkich czynności wymaganych przy prowadzeniu dziennika budowy.  W EDB można wystąpić z wnioskiem o wydanie dziennika budowy do właściwego terytorium organu administracji budowlanej, pobrać dziennik a następnie powierzyć obowiązki kierownikowi budowy i pozostałym uczestnikom procesu budowlanego. Wpisy można umieszczać tak, jak w tradycyjnym dzienniku a dostęp do aktualnego dokumentu jest możliwy z każdego miejscca.

17.01.2023 WIĘCEJ...
elektroniczna wersja inżyniera budownictwa

W związku z postępującą cyfryzacją uchwałą Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa z dnia 16 listopada 2022 r. podjęto decyzję o tym, że od stycznia 2023 roku wydawnictwa PIIB ( Inżynier Budownictwa i Przewodnik Projektanta) dostępne będą dla członków PIIB wyłącznie w wersji elektronicznej.

17.01.2023 WIĘCEJ...
oferta prenumeraty miesięcznika Przegląd budowlany

Szanowni Państwo

 

W załączniku przedstawiamy ofertę prenumeraty miesięcznika Przegląd Budowlany na rok 2023. Osoby zainteresowane prenumeratą prosimy o zgłaszanie do biura Izby w Gorzowie Wlkp.

 Informujemy, że Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa nie dofinansowuje w/w prenumeraty.

27.10.2022 WIĘCEJ...
zmiana wysokości składek członkowskich na rok 2023

Szanowni Państwo

W roku 2023 zmienia się wysokość składek członkowskich i opłat na obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Opłaty na obowiązkowe ubezpieczenie OC

Członkowie Izby, którzy okres ubezpieczenia rozpoczynają od 1 stycznia 2023 roku i później, opłacają roczną składkę w wysokości 75 zł. Opłatę na ubezpieczenie OC należy regulować łącznie ze składką na Izbę Krajową.

Składki członkowskie

Składki członkowskie w Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa w roku 2023 są następujące:
- na okręgową izbę 39 zł/miesiąc, płatne jednorazowo za 12 m-cy 468 zł lub w dwóch ratach po 234 zł każda (za 6 miesięcy),
- na krajową izbę 8 zł/miesiąc, płatne jednorazowo za cały rok 96 złotych (razem z opłatą na ubezpieczenie 171 złotych).

Szczegóły w dalszej części artykułu

30.08.2022 WIĘCEJ...
zmiana siedziby biura loiib w gorzowie wlkp

KOMUNIKAT

Z dniem 12.09.2022 r. Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
zmienia swoją siedzibę.
Nowy adres to: ul. Walczaka 25, 66-400 Gorzów Wlkp.
(budynek Wyższej Szkoły Biznesu)
Jednocześnie informujemy, że numery telefonów i adresy e-mail pozostają
bez zmian.
W pierwszych tygodniach września kontakt z biurem będzie utrudniony
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

26.08.2022 WIĘCEJ...
cykliczne konkursy lubuski inżynier roku i budownictwo w obiektywie

Koleżanki i Koledzy,

przypominamy o trwających konkursach w Lubuskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa.

1. Termin zgłaszania kandydatów do konkursu „Lubuski Inżynier Roku” upływa 30 czerwca br.

2. Fotografie do konkursu „Budownictwo w obiektywie” należy zgłaszać do 15 lipca br.

Regulaminy dostępne w załącznikach.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

http://bip.lbs.piib.org.pl/system/obj/246_Zalacznik_do_uchwaly_nr_6_R_21_-_Regulamin_konkursu_-_LUBUSKI_INZYNIER_ROKU.pdf 

http://bip.lbs.piib.org.pl/system/obj/247_Zalacznik_do_uchwaly_nr_7_R_21_-_Regulamin_konkursu_fotograficznego_-_BUDOWNICTWO_W_OBIEKTYWIE.pdf 

14.06.2022 WIĘCEJ...
informacje nt utworzenia platformy e-budownictwo

Szanowni Państwo,

 

w dalszej części artykułu przedstawiamy pismo Głównego inspektora Nadzoru Budowlanego w sprawie utworzenia platformy e-Budownictwo, która umożliwia obywatelom i inwestorom wypełnienie i złożenie wniosków związanych z procesem budowlanym w sposób elektroniczny.

11.06.2022 WIĘCEJ...
polsko- niemiecki projekt transformation 20

Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Gorzowie Wielkopolskim informuje, że z dniem 1 kwietnia 2022 r. rozpoczyna realizację projektu "Transformation 20" wspólnie z niemieckim partnerem, tj. Brandenburską Izbą Inżynierów Budownictwa z siedzibą w Poczdamie.

Kierownikiem projektu zgodnie z Uchwałą LOIIB w Gorzowie Wlkp jest Józef T. Finster.

Jest to Polsko - Niemiecki projekt o nazwie TRANSFORMATION 20. / z INTERREG VAFMP Euroregionu Pro Europa Viadrina/ na organizację polsko - niemieckiej konferencji w dniu 21 czerwca 2022 roku w Filharmonii w Gorzowie z udziałem ok. 300 osób. Będą to inżynierowie budownictwa z woj. lubuskiego i Brandenburgii oraz architekci, projektanci, inspektorowie nadzoru i wykonawcy, którzy obchodzą 20-lecie założenia Izby, zrzeszającej ok. 3 000 członków z woj. lubuskiego.

W konferencji wezmą udział władze woj. lubuskiego oraz naukowcy z Uniwersytetu oraz politechniki i innych wyższych uczelni regionu.

10.05.2022 WIĘCEJ...
prośba o opinię

Szanowni Państwo

W załączeniu przesyłam projekt ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw (UD369).

Uprzejmie proszę o zapoznanie się z przesłanym materiałem i zgłaszanie ewentualnych uwag w załączonej tabeli w terminie do dnia 12 maja br. na adres:

 

                           lbs@lbs.piib.org.pl

 

                                       Mirosław Gruszecki przewodniczący Komisji Prawno Regulaminowej LOIIB

26.04.2022 WIĘCEJ...
lista delegatów na zjazd loiib - kadencja 2022-2026

Szanowni Państtwo,

zakończyły się okręgowe zebrania wyborcze delegatów na Zjazd sprawozdawczo- wyborczy Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

 

W dalszej części artykułu przedstawiamy Państwu listę wybranych delegatów we wszystkich okręgach.

10.02.2022 WIĘCEJ...