Lubuskie - Warte Zachodu

II edycja konferencji zielona retencja

Mamy dla Was dobrą wiadomość - II edycja konferencji Zielona Retencja odbędzie się już w czerwcu (15-16.06) na bardzo malowniczej i zielonej wyspie – Wyspie Sobieszewskiej.

 

Zielona Retencja - oszczędność dla miast to konferencja inna niż wszystkie, to pierwsze wydarzenie w Polsce będące esencją praktycznej wiedzy na temat wykorzystania zieleni do zagospodarowania i oczyszczania wód opadowych.

 

Zachęceni przez uczestników pozytywnymi opiniami po pierwszej edycji po raz kolejny podejmujemy się organizacji tego wydarzenia, którego celem jest wymiana doświadczeń przez praktyków - samorządowców, pracowników przedsiębiorstw komunalnych, projektantów. To miejsce, gdzie przedstawiciele miast chcących wdrażać u siebie ogrody deszczowe i inne rozwiązania retencji naturalnej mogą się dowiedzieć od czego zacząć. To czas, w którym można wymienić swoje spostrzeżenia dotyczące problemów związanych z realizacją rozwiązań opartych na naturze.

Przewidujemy różnorodny program składający się z praktycznych warsztatów, paneli dyskusyjnych, prezentacji i wizyt terenowych. Chcemy poruszyć tematy związane z odciążeniem kanalizacji deszczowej i ogólnospławnej, projektowaniem obiektów zielonej retencji, poprawą jakości wód opadowych, renaturyzacją i ochroną obszarów podmokłych.

 

Szczegóły dotyczące programu i start zapisów wkrótce http://zielonaretencja.pl/

 

Widzimy się w Gdańsku,

Pozdrawiamy zespół ZIELONA RETENCJA