Lubuskie - Warte Zachodu

IV międzynarodowe forum tunelowe


W imieniu Polskiego Kongresu Drogowego – Komitetu Narodowego Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC, zapraszamy na IV Międzynarodowe Forum Tunelowe w dniach 30 maja-1 czerwca 2022 r.

Konferencja odbędzie się w hotelu Novotel Centrum we Wrocławiu.

Ze względu na wygodę naszych uczestników i poszerzenie dostępu do konferencji, będziemy proponować rozwiązanie hybrydowe czyli mogą być Państwo z nami albo we Wrocławiu lub śledzić konferencję zdalne.

Nasze doświadczenia z realizacji konferencji hybrydowych z tego roku pokazują, że jest to najlepszy sposób komunikacji z naszymi odbiorcami i partnerami. W trakcie wydarzenia możliwa jest komunikacja pomiędzy
uczestnikami na miejscu i tymi połączymy zdalnie. Uczestnicy zdalni mogą zadawać pytania prelegentom do ich prezentacji podczas sesji pytań i odpowiedzi, która kończy każdą sesję.

 

Ponieważ mamy prelegentów i uczestników także z zagranicy, podczas wydarzenia zapewniamy tłumaczenie symultaniczne zarówno dla uczestników na miejscu oraz tych on-line.

Tym razem zaproponujemy również wycieczkę techniczną dla naszych uczestników w ostatnim dniu konferencji.

 

Podczas Forum omówimy tematykę przestrzeni podziemnej w kontekście zrównoważonego rozwoju. Przedstawione zostaną rozwiązania projektowe, wykonawcze i sprzętowe w budownictwie tunelowym, na przykładach konkretnych projektów realizowanych w różnych krajach i w Polsce. Będzie to przegląd różnych technologii stosowanych w budownictwie tunelowym, w zależności od lokalizacji i warunków geologicznych. Drugi podstawowy blok tematyczny będą stanowiły informacje w zakresie wyposażenia tuneli np. łączność w tunelach oraz wentylacja. Kolejna sesja poświęcona będzie tematyce systemów bezpieczeństwa w tunelach, gdzie omówione będą m.in. testy odbiorowe i zabezpieczenia ppoż.

 

Szczegółowy program oraz informacje o warunkach udziału oraz elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępne są na naszej stronie internetowej:

https://kongresdrogowy.pl/iv-miedzynarodowe-forum-tunelowe/

 

Konferencja jest umieszczona w kalendarzu najważniejszych międzynarodowych wydarzeń branżowych PIARC oraz ITA-AITES – Międzynarodowego Stowarzyszenia Tunelowego i Przestrzeni Podziemnych. Honorowym patronatem objął konferencję również Minister Infrastruktury oraz Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

 

W przypadku opłacenia udziału ze środków publicznych w przynajmniej 70 proc., możliwe jest zwolnienie z podatku VAT.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału stacjonarnego upływa 24 maja, do udziału on-line 27 maja. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z Biurem Organizacyjnym pod adresem mailowym biuro@kongresdrogowy.pl lub numerem telefonu 605200214.