Lubuskie - Warte Zachodu

VII warmińsko- mazurskie forum drogowe bezpieczne drogi przyszłości

W imieniu współorganizatorów: Polskiego Kongresu Drogowego – Komitetu Narodowego Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie serdecznie zapraszam do udziału w VII Warmińsko-Mazurskim Forum Drogowym „Bezpieczne drogi przyszłości”. Konferencja odbędzie się w Sile obok Olsztyna w dniach 19-21 września br.


Warto podkreślić, że będzie to pierwsze wydarzenie na żywo, po długim okresie izolacji pandemicznej i wydarzeń realizowanych w formule online. Forum poprzedzone będzie rowerowym piknikiem edukacyjnym kierowanym do dzieci i młodzieży w Parku Centralnym w Olsztynie w dniu 19 września.


Tematem konferencji są Drogi Przyszłości. Spróbujemy zastanowić się, co możemy zrobić, by infrastruktura drogowa rozwijała się w sposób zrównoważony, będąc jednocześnie przyjazna dla rowerzystów i niechronionych użytkowników ruchu. Czy postawienie na urządzenia transportu osobistego będzie rozwiązaniem problemu? Może transport zbiorowy czy alternatywne napędy wobec silników spalinowych? W którym kierunku powinna rozwijać się branża motoryzacyjna i technologie budowy dróg? Czy wreszcie pojazdy przyszłości potrzebują dróg przyszłości?


Przepięknie położony hotel tuż nad brzegiem jeziora Wulpińskiego, w samym sercu Warmii, stanie się areną wymiany poglądów i myśli oraz prezentacji wizji dróg przyszłości.


Szczegóły dot. konferencji i rejestracji znajdują się na stronie:


https://kongresdrogowy.pl/konferencja/156-vii-warminsko-mazurskie-forum-drogowe 


Jest dobrą tradycją warmińsko-mazurskich spotkań szeroki udział drogowców z zarządów wszystkich kategorii, przedstawicieli świata nauki i biznesu.


W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Organizacyjnym: e-mail: biuro@kongresdrogowy.pl, 
tel. 605 200 214.