Lubuskie - Warte Zachodu
WAŻNE Z dniem 01.11.2018 LOIIB zmieniła swoją siedzibę. Nowy adres to: ul. Podmiejska Boczna 12 A, piętro 4 66-400 Gorzów Wlkp.

ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Ankieta

W związku z pojawiającymi się wśród członków PIIB pytaniami, czy jest możliwość otrzymywania „Inżyniera Budownictwa” w wersji gazety elektronicznej zamiast w wersji drukowanej, Polska Izba Inżynierów Budownictwa oraz Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa sp. z o.o. zwraca się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety.

05.04.2019 WIĘCEJ...
zaproszenie na forum praktyk branżowych

Urząd Zamówień Publicznych zaprasza na Forum praktyk branżowych udostępnione pod adresem https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/dobre-praktyki/forum-praktyk-branzowych

Apelujemy o dzielenie się na Forum praktyk branżowych wiedzą, doświadczeniami i wzorami, które mogą posłużyć do ukształtowania właściwej i dobrej praktyki zamówieniowej. Materiały do zamieszczania na forum należy przesyłać na adres:   praktyki_branzowe@uzp.gov.pl

03.04.2019 WIĘCEJ...
turniej badmintona

Okręgowa Rada Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa zaprasza naszych członków Izby do udziału w  "III Ogólnopolskim Turnieju Badmintona Inżynierów

Budownictwa o Puchar Przewodniczącego Rady Okręgowej ZOIIB", który odbędzie się w dniach 24-25 maja 2019 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu hala MILENIUM ul. Łopuskiego 38.

Gwarantowana świetna zabawa połączona ze zdrowotnym wdychaniem jodu.

Zgłoszenia przyjmuje i wszelkich informacji udziela Tadeusz Kanas pod telefonem  668 581 480, e-mail: t.kanas@fid.pl

 

 

03.04.2019 WIĘCEJ...
prośba o uwagi i propozycje

Szanowni Państwo,

W związku z projektem ustaw przesyłam robocze wersje projektów ustaw: o architektach, o inżynierach budownictwa oraz przepisy wprowadzające ustawę o architektach i ustawę o inżynierach budownictwa.


Uprzejmie proszę o przesyłanie uwag lub propozycji do projektów na adres e-mail:

lbs@lbs.piib.org.pl  

do dnia 10 kwietnia 2019 r.


Przewodniczący Komisji Prawno-Regulaminowej LOIIB

 

Mirosław Gruszecki

 

02.04.2019 WIĘCEJ...
Ankieta sondażowa

Ankieta sonażowa :

Odpowiedzialność społeczna zawodów zaufania społecznego. 

W związku ze zbliżającą się konferencją na temat Odpowiedzialności społecznej zawodów zaufania społecznego organizowaną przez Okręgową Radę pielęgniarek i Położnych w Radomiu, zwracamy się z uprzejmą prośbą o udział w sondażu i odpowiedź na pięć pytań dotyczących odpowiedzialności społecznej samorządów zawodowych. Wyniki sondażu zostaną przedstawione na konferencji w Warszawie, w dniu 5 kwietnia 2019 r.
Celem sondażu jest poznanie opinii i postaw środowiska samorządów zawodowych wobec wybranych aspektów funkcjonowania samorządów oraz istotnych wymiarów etyczności zawodowej, która jest ważnym kierunkiem działania każdego z samorządów.
Będziemy wdzięczni za przekazanie wypełnionej (przez podkreślenia) ankiety do dnia 29 marca br. wysyłając ją na adres: mfszzpankieta@gmail.com 

28.03.2019 WIĘCEJ...
Seminarium Mosty w dziejach Polski

Szanowni Państwo! Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Seminarium i Warsztatach, które odbędą się w dniu 03.04.2019 r. (środa), o godz. 9:15 w sali nr 213 budynku A-8 Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Seminarium pt.: „MOSTY W DZIEJACH POLSKI” Prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk – Politechnika Wrocławska

Warsztaty pt.: „WSPÓŁCZESNE PROBLEMY MOSTOWNICTWA” Prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk – Politechnika Wrocławska

28.03.2019 WIĘCEJ...
Prośba o uwagi i propozycje do projektu ustawy

 Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii rozpoczęło konsultacje projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych, wraz z uzasadnieniem i OSR. W związku z powyższym proszę o przesyłanie uwag lub propozycji do projektu ustawy wg załączonego wzoru do dnia 8 kwietnia 2019 r. na adres:

lbs@lbs.piib.org.pl

Przewodniczący Komisji Prawno - Regulaminowej LOIIB Mirosław Gruszecki

 

23.03.2019 WIĘCEJ...
Turniej piłki siatkowej

W imieniu Przewodniczącego Rady MOIIB Pana Romana Lulisa serdecznie zapraszamy do udziału

w „Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady MOIIB”, który odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2019r. w Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26 A w Warszawie.

 Prosimy o zgłaszanie się chętnych "drużyn".

18.03.2019 WIĘCEJ...
Szkolenia w ramach Targów

 W imieniu Prezesa Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego Marka Orłowskiego chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić członków Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa do udziału w szkoleniach organizowanych w Warszawie w dniach 13-15 marca w ramach Międzynarodowych Targów ELEKTROTECHNIKA 2019, Targów ŚWIATŁO 2019 i Wystawy TELETECHNIKA 2019.

 

 

 

23.02.2019 WIĘCEJ...
Seminarium - Diagnostyka budynków wielkopłytowych

Instytut Techniki Budowlanej organizauje seminarium szkoleniowe pn. "Diagnostyka budynków wielkopłytowych", które odbędzie się w Warszawie w dniu 25 marca 2019 r.

23.02.2019 WIĘCEJ...
Marsz na orientację

 Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zaprasza na " I Mistrzostwa POIIB marsz na orientację", które odbędą się 11 maja br w Mucznem.

Zapraszamy do sportowej rywalizacji Izb Okręgowych oraz spędzenia aktywnego drugiego weekendu majowego w Bieszczadach - 11.05.2019 r.

21.02.2019 WIĘCEJ...
Nabór ekspertów i specjalistów

 

Poniżej i w załączeniu przekazujemy informację z MIiR dot. naboru ekspertów i specjalistów oceniających wniosek o włączenie kwalifikacji "Monter sieci i instalacji sanitarnych-Dyplom mistrzowski" do ZSK.

Tych z Państwa, którzy spełniają kryteria i są zainteresowani wykonaniem tych prac prosimy o wypełnienie zgłoszenia i przesłanie do MIiR na wskazany adres oraz poinformowanie animatora działań Rady o wysłaniu

zgłoszenia.

 

21.02.2019 WIĘCEJ...
Białystok półmaraton

 

Fundacja Białystok Biega wraz z Podlaską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa i Podlaską Okręgową Izbą Architektów zapraszają do udziału w 7. PKO Białystok Półmaratonie, który odbędzie się 5 maja 2019 r.

21.02.2019 WIĘCEJ...
Zaproszenie na warsztaty - ODPADY PRZEMYSŁOWE ZMIANY 2019-2020

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Gorzowie Wlkp zaprasza na warsztaty  ODPADY PRZEMYSŁOWE ZMIANY 2019-2020 5 marca 2019 r. w godzinach 9:00 - 15:00.

Rejestracja uczestników od godziny 9:30. Warsztaty odbędą się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp ul. Sikorskiego 107 sala wykładowa 110, I piętro.

21.02.2019 WIĘCEJ...
Nabór wniosków na dotacje rządowe - poprawa bhp

 

W najbliższym czasie odbędzie się kolejna edycja naboru wniosków na dotację rządową, skierowaną na poprawę BHP pracowników.

Państwa działalność z racji wykonywanych przez Pracowników czynności, może kwalifikować się do udziału.

 

21.02.2019 WIĘCEJ...
prośba o opinię

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło konsultacje projektu ustawy o elektronizacji doręczeń oraz o zmianie niektórych innych ustaw. W związku z powyższym proszę o przesyłanie uwag lub propozycji do projektu interpretacji wg załączonego wzoru do dnia 25 lutego 2019 r. na adres:

lbs@lbs.piib.org.plPrzewodniczący Komisji Prawno - Regulaminowej LOIIB Mirosław Gruszecki

21.02.2019 WIĘCEJ...
Relacja z targów Budma 2019

13 lutego 2019 roku silna reprezentacja LOIIB, autobusem, busem i autami osobowymi z kilku miejscowości woj. lubuskiego udała się na coroczną „Budmę” do Poznania. Na początku uczestniczyliśmy w obchodach Dni Inżyniera-MTP BUDMA 2019. Nasz udział ilościowy to blisko 30% obecnych na otwarciu. (szczegółowa relacja poniżej).

17.02.2019 WIĘCEJ...
Konferencja szkoleniowa

Serdecznie zapraszamy na organizowaną wspólnie przez Uniweersytet Zielonogórski i Lubuską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa konferencję szkoleniową pn. "Projektowanie oszczędne konstrukcji żelbetowych - analiza obliczeniowa w poszukiwaniu rezerw - część I - obliczenia tradycyjne". Konferencja planowana jest na dzień 27 maja 2019r.

Przygotowanie i prowadzenie: prof. dr hab. Włodzimierz Starosolski

Zapisy obowiązkowe przyjmowane są przez stronę internetową www.archmedia.pl 

Szczegóły w załączniku

14.02.2019 WIĘCEJ...
Dni otwarte szkół zawodowych w Gorzowie Wlkp

Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa informuje o dniach otwartych szkół zawodowych w Gorzowie Wlkp. 

Terminarz podany jest w załączniku 

14.02.2019 WIĘCEJ...
Oferta pracy

Informujemy, że Wydział Nieruchomości Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp ogłasza nabór na stanowisko starszego specjalisty

13.02.2019 WIĘCEJ...