Lubuskie - Warte Zachodu
WAŻNE Z dniem 01.11.2018 LOIIB zmieniła swoją siedzibę. Nowy adres to: ul. Podmiejska Boczna 12 A, piętro 4 66-400 Gorzów Wlkp.

ARCHIWUM WIADOMOŚCI

II dzień stali

Już 7 listopada 2019 r. w warszawskim Hotelu Marriott odbędzie się kolejna edycja największego wydarzenia branży stalowej w Polsce – II Dzień Stali.

 

W ramach II Dnia Stali odbędą się wystąpienia specjalistów i autorytetów branży – cenionych przedstawicieli największych firm produkcyjnych, cynkowniczych oraz architektonicznych i projektowych, a także stowarzyszeń i instytutów branżowych.

24.10.2019 WIĘCEJ...
pascal 2020 nagroda branżowa stowarzyszenia polska wentylacja

Sowarzyszenia Polska Wentylacja poraz szósty przyzna Nagrody Branżowe PASCAL.

Podobnie jak w poprzednich edycjach uhonoruje projektantów, którzy mają w dorobku projekty z nowocześnie wykonaną instalacją wentylacji i klimatyzacji. Stowarzyszenie przyzna 3 nagrody główne oraz wyróżnienia.

Do nagrody można zgłosić zmodernizowane lub nowe obiekty oddane do użytku w latach 2018- 2019.

24.10.2019 WIĘCEJ...
prośba o opinię

Szanowni Państwo


W załącznikach przesyłam projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

Uprzejmie proszę o zapoznanie się i zgłaszanie ewentualnych uwag wg załączonej tabeli w terminie do 30 października br. na adres:

 lbs@lbs.piib.pl       

Mirosław Gruszecki przewodniczący Komisji Prawno Regulaminowej LOIIB

24.10.2019 WIĘCEJ...
praca kierownik budowy

 Pro-Trailer sp. z o.o. mieszcząca się w Lipianach zatrudni  Kierownika Budowy. 

Więcej w dalszej części artykułu.

24.10.2019 WIĘCEJ...
prenumerata miesięcznika Inżynieria i budownictwo na rok 2020

Informujemy Państwa o możliwości prenumeraty miesięcznika PZITB „Inżynieria i Budownictwo” na rok 2020.

Jednocześnie mając na uwadze sugestie środowiska i aktualne realia wydawnicze przedstawiamy w dalszej części artykułu warunki prenumeraty czasopisma i zasady jego wysyłki na rok 2020. 

17.10.2019 WIĘCEJ...
pójdźmy na wybory nic o nas bez nas

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Postanowiłem startować w wyborach, ponieważ rozpiera mnie energia, aby pracować dla województwa Lubuskiego. Ważne jest dla mnie, aby region reprezentowany był przez osobę, która będzie zabiegała o sprawy ważne dla branży budowlanej i naszego samorządu zawodowego . Jest wiele ważnych zagadnień, które należy rozwiązać min. projekt nowelizacji ustawy Prawo budowlane czy projekty ustaw: o architektach, o inżynierach budownictwa.

 

Obecnie jestem radnym miasta Zielona Góra, przewodniczącym Komisji Rozwoju Miasta i Ochrony Środowiska. Swoje doświadczenie zdobyte w samorządzie, chcę wykorzystać dla rozwoju województwa lubuskiego.

 

Proszę Was koleżanki i kolegów o głos !             Lista nr 5 Koalicja Obywatelska pozycja 20 !!!

 

                          Więcej o moim programie w dalszej części artykułu.

 

 

11.10.2019 WIĘCEJ...
praca projekt manager/ koordynator budowlany

Totalizator Sportowy poszukuje osoby na stanowisko projekt manager/ koordynator budowlany.

Szczegóły dotyczące zakresu odpowiedzialności i aplikacji na stanowisku w załączniku.

10.10.2019 WIĘCEJ...
praca kierownik budowy

Firma deweloperska poszukuje na budowę osoby na stanowisko  Kierownik Budowy z uprawnieniami.

Miejsce pracy: lubuskie

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji na adres:

biuro@dombud-zachod.pl 

 

01.10.2019 WIĘCEJ...
praca asystent projektanta instalacji tryskaczowych

MULTIMON Polska Sp. z o.o., spółka córka MULTIMON AG, jest wiodącym przedsiębiorstwem  w przemyśle ochrony przeciwpożarowej. Od ponad 30 lat jest to symbol optymalnych rozwiązań i najwyższych standardów w projektowaniu, montażu i konserwacji stacjonarnych instalacji tryskaczowych i specjalnych urządzeń gaśniczych. 

Firma rozwija się dynamicznie i dlatego poszukuje nowych pracowników na stanowisko asystenta projektanta do siedziby w Żarach.

01.10.2019 WIĘCEJ...
MIĘDZYNARODOWE ZAWODY PŁYWACKIE MASTERS

W imieniu Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Warszawie zapraszamy do udziału w X MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH PŁYWACKICH "MASTERS" o Puchar Przewodniczącego Rady MOIIB, które odbędą się w dniu 19 października 2019 r. w Krytej Pływalni w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Henryka Trębickiego 10.

Bardzo liczymy na obecność Naszej Reprezentacji podczas tegorocznych zawodów w dniu 19 października br. (sobota).

Oficjalne otwarcie zawodów o godz. 11:00.

26.09.2019 WIĘCEJ...
Ogólnopolskie spotkanie inżynierów budownictwa.

22 listopada w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się VI edycja ogólnopolskiej konferencji KONSTRUKCJE BUDOWLANE 2019. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęły: Izba Inżynierów Budownictwa, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Izba Projektowania Budowlanego, Politechnika Warszawska oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich. Partnerem konferencji jest Stowarzyszenie Producentów Betonów.

26.09.2019 WIĘCEJ...
centralne uroczystości dnia budowlanych 2019

W dniu 26 września 2019 r. o godzinie 13:00 w AIRPORT HOTEL OKĘCIE w Warszawie przy ul. 17 Stycznia 24 odbędą się Centralne Uroczystości Dnia Budowlanych 2019.

Współorganizatorami uroczystości są: Instytut Techniki Budowlanej, Izba Projektowania Budowlanego, Krajowa Rada Spółdzielcza, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Stowarzyszenie Producentów Betonów, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych, Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości i Związek Zawodowy „Budowlani”.


19.09.2019 WIĘCEJ...
ankieta nt kwalifikacji kompetencji pracowników

Serdecznie prosimy o wzięcie udziału w badaniu ankietowym skierowanym do przedstawicieli firm, które dotyczy opinii na temat kwalifikacji kompetencji pracowników.

Badanie realizowane jest z przedstawicielami wszystkich firm, różnych klas wielkości na terenie Polski. Projekt realizowany jest w ramach badania naukowego w przedsięwzięciu dotyczącym planowania przyszłych polityk kadrowych.

 

19.09.2019 WIĘCEJ...
konferencja przepusty i przejścia dla zwierząt

Miło jest nam Państwa poinformować, że już po raz trzynasty organizowana jest Świąteczna Konferencja Naukowo-Techniczna „Przepusty i Przejścia dla Zwierząt”.

Tym razem odbędzie się ona w Krakowie w dniach 11-12 grudnia 2019 r.

 

19.09.2019 WIĘCEJ...
konferencja retencja wody w polderze milsko

W imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Retencja Wody w Polderze Milsko”, organizowanej przez Instytut Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego. Konferencja odbędzie się w dniu 10.10.2019 r. Udział w niej jest bezpłatny.

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym pliku. 

19.09.2019 WIĘCEJ...
prośba o opinię

Szanowni Państwo, W załączeniu przesyłam projekt ustawy - o zmianie ustawy - Prawo geologiczne i górnicze oraz ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko..

Uprzejmie proszę o zapoznanie się i zgłaszanie ewentualnych uwag wg załączonej tabeli w terminie do 27 września br. na adres:


lbs@lbs.piib.org.pl



Mirosław Gruszecki przewodniczący Komisji Prawno-Regulaminowej LOIIB

19.09.2019 WIĘCEJ...
seminarium lubuskie

MILLENIUM Gazeta Budowlana serdecznie zaprasza na kolejne Seminarium Lubuskie z cyklu: Architektura i Budownictwo oraz Instalacje Sanitarne i Technika Grzewcza, które odbędą się w dniu 02.10.2019r. w Zielonej Górze w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego przy ul. Podgórnej 7.       Poniżej szczegółowy program wydarzenia.

 

Proszę zapoznać się z przygotowanymi tematami i w przypadku zainteresowania prosimy o potwierdzenie uczestnictwa telefonicznie lub mailowo podając pełną nazwę firmy, imię i nazwisko, stanowisko zajmowane w firmie oraz numer NIP.

Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Program  dostępny jest na http://www.e-mgb.pl/zaproszenie/pliki/zgora.pdf 
 

Zaproszenie należy pobrać na  http://www.e-mgb.pl/grafika/ZAPROSZENIE_GRAFIKA_ZGORA.pdf  

17.09.2019 WIĘCEJ...
zintegrowany system kwalifikacji

Zachęcamy do obejrzenia wypowiedzi Jakuba Kusa- Wiceprzewodniczącego Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Budownictwie, Sekretarza Krajowego Związków Zawodowych BUDOWLANI nt. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

 

Link do nagrania https://youtu.be/IH66BpMBX_I

14.09.2019 WIĘCEJ...
prenumerata czasopisma nowoczesne budownictwo inżynieryjne

Serdecznie zapraszamy członków Izby do prenumeraty czasopisma „Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne” w 2020 roku. 

W załączeniu znajdą Państwo materiały nt. czasopisma a poniżej przedstawiamy kilka informacji uzupełniających. 

12.09.2019 WIĘCEJ...