Lubuskie - Warte Zachodu

ARCHIWUM WIADOMOŚCI

seminarium lubuskie

MILLENIUM Gazeta Budowlana serdecznie zaprasza na kolejne Seminarium Lubuskie z cyklu: Architektura i Budownictwo oraz Instalacje Sanitarne i Technika Grzewcza, które odbędą się w dniu 02.10.2019r. w Zielonej Górze w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego przy ul. Podgórnej 7.       Poniżej szczegółowy program wydarzenia.

 

Proszę zapoznać się z przygotowanymi tematami i w przypadku zainteresowania prosimy o potwierdzenie uczestnictwa telefonicznie lub mailowo podając pełną nazwę firmy, imię i nazwisko, stanowisko zajmowane w firmie oraz numer NIP.

Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Program  dostępny jest na http://www.e-mgb.pl/zaproszenie/pliki/zgora.pdf 
 

Zaproszenie należy pobrać na  http://www.e-mgb.pl/grafika/ZAPROSZENIE_GRAFIKA_ZGORA.pdf  

17.09.2019 WIĘCEJ...
zintegrowany system kwalifikacji

Zachęcamy do obejrzenia wypowiedzi Jakuba Kusa- Wiceprzewodniczącego Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Budownictwie, Sekretarza Krajowego Związków Zawodowych BUDOWLANI nt. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

 

Link do nagrania https://youtu.be/IH66BpMBX_I

14.09.2019 WIĘCEJ...
prenumerata czasopisma nowoczesne budownictwo inżynieryjne

Serdecznie zapraszamy członków Izby do prenumeraty czasopisma „Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne” w 2020 roku. 

W załączeniu znajdą Państwo materiały nt. czasopisma a poniżej przedstawiamy kilka informacji uzupełniających. 

12.09.2019 WIĘCEJ...
zaproszenie na kongres polskiej izby konstrukcji stalowych

Serdecznie zapraszamy na XVII Kongres Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych pt. "Kierunki rozwoju inwestycji morskiej energetyki wiatrowej i polskiego sektora kolejowego".

Zaproszenie oraz kartę zgłoszeniową znajdą Państwo w załaczniku.

Na stronie www.piks.com.pl  znajduje się galeria zdjęć z lat ubiegłych

12.09.2019 WIĘCEJ...
szkolenie z nowego systemu lex

Specjalnie dla członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa wydawnictwo Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. przygotowało bezpłatne szkolenie w zakresie obsługi i nowych funkcjonalności serwisu Lex (dawniej Serwis Budowlany).

Nowa i znacznie rozszerzona wersja systemu jest dostępna od kliku tygodni w portalu PIIB. Dostęp do starszej wersji systemu, tj. Serwisu Budowlanego będzie możliwy do końca września br.

 

W związku z tym, w miesiącu wrześniu dla zainteresowanych użytkowników serwisu prawnego LEX, zaplanowano dwa terminy szkoleń. 

10.09.2019 WIĘCEJ...
prośba o opinię

Szanowni Państwo,

W załączeniu przesyłam projekt rozporządzenia w sprawie finansowego wsparcia na tworzenie lokali mieszkalnych na wynajem, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń.

Uprzejmie proszę o zapoznanie się i zgłaszanie ewentualnych uwag wg załączonej tabeli w terminie do 09 września br. na adres:


lbs@lbs.piib.org.pl  Mirosław Gruszecki przewodniczący Komisji Prawno-Regulaminowej LOIIB

05.09.2019 WIĘCEJ...
zaproszenie na warsztaty projektanta szczyrk 2020

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Katowicach przy współpracy Oddziałów w Gliwicach, Bielsku Białej i Krakowie organizuje w dniach 3 - 6 marca 2020 r. w hotelu STOK w Wiśle Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji 2020, które będą poświęcone problemom obejmującym:

INNOWACYJNE I WSPÓŁCZESNE ROZWIĄZANIA W BUDOWNICTWIE

KONSTRUKCJE METALOWE, POSADZKI PRZEMYSŁOWE, LEKKA OBUDOWA, RUSZTOWANIA

04.09.2019 WIĘCEJ...
zawody w strzelectwie sportowym inżynierów budownictwa

Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa organizuje w dniu 18 października 2019 w Warszawie „I Ogólnopolskie Zawody w Strzelectwie Sportowym Inżynierów Budownictwa” dla czynnych członków zrzeszonych w Okręgowych Izbach Inżynierów Budownictwa.

W załączeniu przesyłamy materiały.

Prosimy o przesłanie deklaracji chęci uczestnictwa w powyższych zawodach na adresy e-mail zawarte w zaproszeniu.

 

04.09.2019 WIĘCEJ...
konferencja dostępny gorzów

Prezydent Miasta Gorzów Wlkp. oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polski w Gorzowie Wlkp.zapraszają do uczestnictwa w konferencji "Dostępny Gorzów" w dniu 16 września o godz. 12:00 na Przystani Sportów Wodnych przy ul. Fabrycznej 175.

29.08.2019 WIĘCEJ...
konferencja i warsztaty innovaconcrete

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa  na otwartą Konferencję i warsztaty „InnovaConcrete: Ochrona zabytków betonowych z początku XX wieku”, które odbędą się w dniach 24-25 września 2019 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu.  

27.08.2019 WIĘCEJ...
badanie wojewódzkiego urzędu pracy

Szanowni Państwo,
W związku z realizacją przez Wojewódzki Urząd Pracy badania pn. "ZAPOTRZEBOWANIE NA ZAWODY ORAZ KWALIFIKACJE I KOMPETENCJE NA LOKALNYCH RYNKACH PRACY - EDYCJA 2019" prosimy o wzięcie udziału w badaniu w formie ankiety online. 

13.08.2019 WIĘCEJ...
zaproszenie na referat pn. ogrzewanie kościołów

W imieniu Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pragniemy zaprosić członków LOIIB na referat prof. zw. dr hab. Bogumiły J. Ruby z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w dniu 30.08.2019r. w godzinach 9:00 do 10:30 w Domu Rekolekcyjnym w Rokitnie.

 

Szczegóły znajdą Państwo w załaczniku.

12.08.2019 WIĘCEJ...
Viii mistrzostwa polski piib w brydżu sportowym

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w VIII Mistrzostwach Polski w brydżu sportowym, organizowanych przez Śląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Szczyrku w dniach 13- 15 grudnia 2019 r.

25.07.2019 WIĘCEJ...
praca projekt manager/ koordynator budowlany

Totalizator sportowy poszukuje osoby na stanowisko projekt manager / koordynator budowlany.

Szczegóły w załączniku

23.07.2019 WIĘCEJ...
Konferencja z okazji Dnia Budowlanych

Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zaprasza Koleżanki i Kolegów, członków samorządu zawodowego inżynierów budownictwa na coroczne spotkanie integracyjno-szkoleniowe „Inżynier- człowiek o solidnych fundamentach” z okazji Dnia Budowlanych.

Uroczystość odbędzie się w dniach 6-7 września 2019 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji (WOSiR) w Drzonkowie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 8 sierpnia 2019 r. z kartą zgłoszenia i dowodem wpłaty.

 

20.07.2019 WIĘCEJ...
Prośba o opinię do projektu ustawy

Szanowni Państwo,

W załączniku przesyłam rządowy projekt ustawy o inwestycjach w zakresie budowy portów zewnętrznych.

Uprzejmie proszę o zapoznanie się i zgłaszanie ewentualnych uwag (w załączonej tabeli) w miarę możliwości do 16 lipca br., gdyż tego dnia odbędzie się pierwsze czytanie projektu na posiedzeniu sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Adres do przesłania uwag:

lbs@lbs.piib.org.pl

Z poważaniem: przewodniczący Okręgowej Komisji Prawno-Regulaminowej Mirosław Gruszecki

 

13.07.2019 WIĘCEJ...
Warsztaty pracy projektanta i rzeczoznawcy instalacji sieci sanitarnych

Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa informuje o organizowanych przez Zarząd Główny Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych warsztatach pracy projektanta i rzeczoznawcy instalacji i sieci sanitarnych w dniach 3-4 października br. W Warszawie.

08.07.2019 WIĘCEJ...
prośba o opinię i uwagi

Szanowni Państwo,
Poniżej zamieściłem link do projektu rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. Został on udostępniony wraz z nową wersją projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (projekt z dnia 6 czerwca 2019 r.) wraz z uzasadnieniem i OSR https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321551/katalog/12583632 

Z poważaniem: przewodniczący Okręgowej Komisji Prawno-Regulaminowej Mirosław Gruszecki 

04.07.2019 WIĘCEJ...
wycieczka techniczna na podnośnię statków w Neiderfinow

W dniu 11 maja odbyła się wycieczka techniczna na podnośnię statków Neiderfinow (Niemcy) o wysokości podnoszenia 36 m i w drodze powrotnej na zaporę elektrowni wodnej szczytowo-pompowej - kanał w Dychowie dla uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego Ustawicznego nr1 Budowlanka w Zielonej Górze, dla klas: drogowej i budownictwa wodnego.

26.06.2019 WIĘCEJ...